15 SORUDA İŞLETMENİZİN İŞ GÜVENLİĞİ NOTUNU ÖĞRENMEK İÇİN LÜTFEN FORMU DOLDURUP GÖNDERİNİZ

1-Bu işi kaç yıldır yapıyorsunuz?

1-55-1010-1515+

2-Firmanızda haftada ortalama kaç saat çalışıyorsunuz?

20 saatten az20-45 saat45-5560 saatten fazla

3-İşlerinizi halletmek için gün içinde yeterli zamanınız var mı?

Evet günlerim iyi planlanıyor ve hemen her görev tamamlanıyorBazı önemli görevlerin tamamlanmamasına rağmen, evet.Nadiren,yetişmekte zorlanıyorumHiçbir zaman, iş yükü ile bunalıyorum

4-Önemsediğiniz insanlarla kaliteli zaman geçirebiliyor musunuz?

Evet, ailem ve arkadaşlarım için her zaman zamanım var.Ailem çoğu zaman önceliğimdir.Nadiren.Hayır, zamanımın çoğunu işe veriyorum.

5-İş yükünüzü şu anda nasıl yönetiyorsunuz?

Görevlerimi öncelik sırasına koyuyorum, bir çok uzun vadeli stratejiye ulaşıyorum.Görevler günlük aciliyet düzeyine göre tamamlanıyor.Büyük ölçüde dağınık, çok sayıda kesinti oluyor.Emin değilim.

6-Ekibiniz kendisini şirket ile özdeşleştiriyor mu?

Hayır, çalışanların çoğu sadece maaş için burada.Bazı çalışanlar kendilerini şirketimiz ile özdeşleştiriyor.Evet, çoğu anlıyor ve güçlü bir kültüre sahibiz.Evet, ekibimin her üyesi yürüyen, konuşan bir reklam.

7-Ekibinizin şirketinizle özdeşleşmesini önemsiyor musunuz?Bunun için neler yaptınız?

Önemsiyorum fakat ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.Hayır, çalışanların verdiğim işleri yapması benim için yeterli.Evet, ekibimin her üyesinin kendisini şirketimizle özdeşleştirmesi için elimden geleni yapmaya çalışıyorumBu konu hakkında hiçbir fikrim yok.

8-Ekip üyelerine iyileştirme önerileri için danışıyor musunuz?

Genellikle ekip üyelerinin önerilerini kullanıyorum.Ekip üyeleri genellikle geri bildirim veriyor, bu geri bildirimleri nadiren değerli buluyorum.Sordum. Ancak ekip üyeleri geri bildirim vermiyor.6 aydan fazla süredir geri bildirim almıyorum.

9-Ekip üyelerinizin rolleri hakkında sahip oldukları anlayış düzeyi nedir?

Yazılı iş tanımları ve düzenli olarak planlanan değerlendirmeler rolleri netleştiriyor.Bazı resmi yapılar var ve çalışanlar düzenli geri bildirim alıyor.Ekip üyeleri biraz talimat veya yorumla büyük bir şevkle işe koyuluyorEkip üyelerinin genellikle rolleri ve işi nasıl etkiledikleri hakkında kafaları karışık

10-İş güvenliği ve iş sağlığı sizin için ne ifade ediyor?

Yasal bir zorunluluk.İş yerim için gerçek bir gereklilik.Gereklilik fakat benim işimin tehlikeli olduğunu düşünmüyorum.Benim için hiçbir anlam ifade etmiyor.

11-Yaptığınız işin iş sağlığı ve güvenliğine uygun olarak yapılıp yapılmadığını değerlendirecek olsanız puanınız ne olurdu?

1 En az2 Orta3 Orta üzeri4 İyi

12-Firmanızda bugüne kadar son anda önlenen herhangi bir iş kazası oldu mu?Bu kazanın oluşmasına neden olan risk faktörleri aşağıdakilerden hangisi olabilir?

Hayır olmadı.Evet oldu, yeterli güvenlik önlemi alınmamıştı.Evet oldu, çalışanlarım bu konuda yeterli bilgiye sahip değil.Evet oldu, ilgili birimdeki tehlikeli durum hakkında bilgilendirilmemiştim.

13-Sizce bir çalışanın tecrübeli olması ile iş güvenliği konusundaki bilgisi doğru orantılı mıdır?

Hayır değildir.Kesinlikle doğru orantılıdır.Hiç bu yönden düşünmemiştim.Emin değilim.

14-Sizce iş sağlığı ve iş güvenliğinin firmanızda sağlanabilmesi için bulunması gereken en önemli unsur nedir?

Çalışanların eğitimli olması.İş sağlığı ve güvenliği hakkında tüm yasal zorunlulukların yerine getirilmiş olması.İşyerindeki tehlikeli durum ve davranışlar hakkında farkındalığın arttırılması.Hiçbir gereklilik olduğunu düşünmüyorum.

15-İş sağlığı ve güvenliği tedbirlerinin iş yerinde alınmaması halinde firmanızın uğrayacağı zararların neler olabileceğini düşünüyorsunuz?

Firmamın itibarının zedelenebileceğini düşünüyorum.İş kazası sonucunda maddi - manevi tazminat ve cezai yükümlülüğüm olduğunu biliyorum.Firmamda iş gücü kaybı oluşacağını düşünüyorum.Firmamın bu sebepten ötürü bir zarara uğrayacağını düşünmüyorum.

İletişim Kurulacak Kişi

Firma İsmi

Cep veya Sabit Telfon Numarası