Kurumsal Kültürümüzün 12 İlkesi

İŞLETME KÜLTÜRÜMÜZÜN 12 DEĞERİ

1. SORUMLULUK
İş ve özel yaşamımdaki bütün eylemlerimden ve sonuçlarından ve sahip olduklarımın tamamından ben sorumluyum. Kendi yaptıklarımdan sorumlu olduğum için, bir şeyi değiştirebilmem için önce kendimin değişmesi gerektiğine inanırım.

2. ÖNEMSEME
İş ve özel yaşamımda yaptığım her işi önemseyerek yaparım. Bunun için, sonuçlarına da katlanırım. Her müşterinin ve her iş arkadaşımın işinin kendisi için çok önemli olduğunu bilirim ve bu nedenle O’na karşı tüm konuşma ve davranışlarımda önemli olduğunu hissettirir, bana verilen görevleri en iyi şekliyle yaparım.

3. GÜVEN
Her zaman doğruyu söylerim. Bunun yaşamda kendime karşı, iş hayatımda iş yerime karşı en önemli sorumluluğum olduğunu bilirim.

4. İŞBİRLİĞİ
Ben, bir ekibin üyesiyim. Her zaman işbirliğine odaklanırım. Gerektiğinde yardım ederim, gerektiğinde yardım isterim. İş yerimin hedeflerine ulaşması için, yaptığım en küçük bir işin bile doğru yapılması, en öncelikli hedefimdir.

5. DİSİPLİN
Kişisel başlarımın ve iş yerimin hedeflerine ulaşmasının tek tek tüm çalışanların disiplinli çalışmasından kaynaklandığını bilirim. Bunun için yaptığım her işte, attığım her adımda, işime ve iş yerime sahip çıkarım. Mesaimi sadece işim için harcarım.

6. İNANÇ
Herkesin inançlarına, değer yargılarına saygı duyarım. Düşüncemi, enerjimi, dikkatimi yaptığım işe odaklarım. Kendime güvenim ve inancım tamdır. Ben başarılı bir insanım. İş yerim yaptığı işi etik değerlere saygılı bir şekilde yapmaktadır. Buna olan inancım da tamdır.

7. NEZAKET
İş yerimde iş arkadaşlarıma ve müşterilere karşı nazik ve saygılı davranırım.

8. BAĞLILIK
Başarılı olana kadar, kendimi ve bilgimi işime %100 oranında adarım. İş yerimde benim varlığımın bir anlamı olduğunu bilirim. Bu nedenle; daha iyisini yapmak için elimden geleni yaparım. İş yerimin vizyon, misyon ve kültür değerlerine; mevcut ve gelecekteki ekiplerine her zaman bağlıyım. İş yerimde öğrendiklerimi hiçbir zaman dışarıda başkaları ile paylaşmam. Her davranış ve sözümün iş yerine zarar verip vermeyeceğini düşünür, tartarım. Zarar vereceğini düşündüğüm hiçbir şeyi yapmam.

9. DAKİKLİK
Söz verdiğim her şeyi zamanında yaparım. İş arkadaşıma, iş yerime ve müşterilere en uygun zamanı taahhüt ederim ve taahhüt ettiğim şeyi zamanında yapmış olurum.

10. ÇOK YÖNLÜLÜK
İşimi bir bütün olarak görmeyi öğrendim. İşimin bir sistemi olduğunu biliyorum. Çok yönlü düşünerek davranışlarıma yön verir ve çalışırım. İş yerimin vizyonunu hiçbir zaman aklımdan çıkarmam.

11. BÜYÜME
İş yerimin hedefinin büyüme olduğu fikrini benimserim. Bu nedenle sürekli öğrenirim. Kamuya açık, özel ve tüm ortamlarda iş yerim ve iş arkadaşlarım hakkında pozitif konuşurum. Alaycı ve dedikodu içeren ifadeleri asla kullanmam ve dinlemem. İnsanlarla isimlerini kullanarak selamlaşır ve vedalaşırım. İş yerimin hedefine ulaşması için tüm katkıyı %100 sağlarım.

12. SAHİPLENME
İş yerimi ve işimi sahiplenirim